Kirchröadsjer Sjlajerparade

Algemeen


Elk jaar, sinds 1936, wordt door de Kirchröadsjer Vasteloavends Verain Alaaf Kirchroa 1936 een sjlajer uitgeroepen tot sjlajer van het jaar. Voor die tijd worden voornamelijk Duitse (Keulse en Akense) schlagers gezongen. De organisatie van de sjlajerparade wordt tot 2004 gedaan door de KVV, maar daarna ook door KV Burgerlust Eygelshoven en Vasteloavendsverain Kirchroa-West. Als gevolg daarvan heeft de parade een andere naam gekregen.

Met de sluiting van het Hubertushuis vlak na de carnaval van 1990 (mogelijk 1991) wordt de Kirchröadsjer Sjlajerparade verplaatst naar de Rodahal.

In 2020 vindt in verband met de Covid-19 pandemie geen sjajerparade plaats in november. Deze wordt verplaatst naar 9 januari 2021. De verkiezing is niet lijfelijk te bezoeken, maar wordt uitgezonden via sociale media. De presentatie van de deelnemende liedjes vindt plaats in de eerste week van december, eveneens via sociale media.

De winnaars en deelnemers


Onderstaande lijst is opgebouwd volgens Jaartal, Titel, Artiest. Meer informatie is eventueel te vinden onder de desbetreffende titel. In onderstaande opsomming staan enkele onvolkomenheden:

  1. 1946 heeft volgens de lijst drie winnaars, waarvan de laatste ook in 1945 genoemd wordt.
  2. 1940, 1939 en 1938 hebben telkens twee winnaars. Het genoemde jaartal is het carnavalsjaar van het seizoen dus 1990 in het seizoen 1989 – 1990. De parade vindt meestal aan het einde van het voorafgaande jaar plaats (1989 in het voorbeeld). Het overzicht van de deelnemers is voornamelijk afkomstig van de opsomming uit de tekstbundels die in een aantal keren bij een editie uitgegeven worden.

2020 – 2029


  • 2021, In iere hersjteld, Tim Hamers 1)Speciale Online editie in verband met Corona
  • 2020, ‘t Kunt en ‘t Jeet, Los Mar Joa

2010 – 2019


2000 – 2009


1990 – 1999


1980 – 1989


  • 1989, ‘t ieëtsjte mülsje, D’r allerieësjte Kirchröadsjer kaniester kloeb
  • 1988, D’r Proemmeboom, D’r allerieësjte Kirchröadsjer kaniester kloeb
  • 1987, Wenste jeuch has mots doe diech kratse, Jroep Mazjerang (Frans Hendriks / Wiel Derix)
  • 1986, ‘t Potje en ‘t Dekkeltje (Ummer d’r Neaver/Ummer d’r Neaver)
  • 1985, Ich han inne eck aaf (Ummer d’r Neaver/Ummer d’r Neaver)
  • 1984, Falderala Leuresje (Weerwaas / Weerwaas). Hun tweede inzending, Auw wiever, eindigt op de vierde plaats
  • 1983, Ram Ram Rammenassejek
  • 1982, Kiellewielle – kiellewielle wensje
  • 1981, Bis Esjermitwoch
  • 1980, d’r Vasteloavendsjek

1970 – 1979


1960 – 1969


  • 1969, Elf en pielewiellie (Jeu Paffen / Bob Walls)
  • 1968, De tsiem
  • 1967, Ich wil ee sjwiepsje han
  • 1966, ‘t Mimi mit ‘t miniröksje
  • 1965, ‘t Flatte vieëdel
  • 1964, D’r Keejeljoep
  • 1963, Mie rüesje (Jo Geilenkirchen / Herman Rutten)
  • 1962, D’r Kloneman (Jo Bischoff / Jo Bischoff)
  • 1961, Kirchröadsjer Weltsjlaajer
  • 1960, Ozze Joep

1950 – 1959


1940 – 1949


0000 – 1939


Berekening Winnaar

In 1988 krijgt elke deelnemer stemmen voor de sjlajer, maar (respectievelijk) ook voor de presentatie. Dat ziet er dan als volgt uit:

NrTitelSchrijver / ComponistStemmenScoreStemmenScore
1.Ós papajaj die kan blètsje wie inne honkH. Struver / P. Janssen191515013
2.Joa, went vier allenäuM. Pelzer / L. Pelzer80712715
3.D’r proemmeboomJ. Schulteis / J. Hanneman20512132
4.Mit de tröate óp noa KirchroaTh. Peters8061827
5.Mit e jleësje ónger ‘t neësjeTh. Janssen45911316
6.Ing wieëtsjaf wieërCombo de groene long18422025
7.Kirchroa is d’r himmel óp eëdGer Prickaerts27121669
8.‘t Is ejaalG. Koppers
9.De kling oereBlieërheidsjer jonge6682006
10.Vuur viere e sjtöndsje langerH. Struver351016110
11.De dikke tsiemJ. Schultheis / Herman Hirsch261415711
12.D’r sjengGer Prickaerts81614514
13.De HarmonieRabadatsj111415312
14.In de butPaul Weelen17332271
15.Wenste in de vreëmde bisD’r Engels jroep33112093
16.Tarie – TaraH. Simons27132054
17.Kom doch noa KirchroaJohn Quadflieg / Magda Quadflieg8451748
Uitgebrachte stemmen1203

Uitvoerlokaties


(jaartal heeft betrekking op carnavalsseizoen, niet op jaar van de verkiezing)

Trivia


Winnaars:

  • 3 x achtereen gewonnen: D’r allerieësjte Kirchröadsjer kaniester kloeb (1988, 1989, 1990), KKK de Sjtèchneëlsjer (2011, 2012, 2013)
  • 8 x gewonnen: Nico Ploum (1945, 1946, 1947, 1952, 1975, 1977, 1978, 1995)
  • 4 x gewonnen: KKK de Sjtèchneëlsjer (1998, 2011, 2012, 2013)
  • 3 x gewonnen: D’r Wiesse Sjwaam (2014, 2016, 2018), Weerwaas (1984, 2000, 2004)
Delen:
Deel dit artikel per mail










Verzend

Voetnoten[+]

laatste update doorMartin Krewinkel op 4 maart 2021
65 x gelezen

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *