Wim Heijmans

Tekstschrijver, Leraar Basisschool


Wim werd in 1947 geboren in de wijk Holz. in 1977 verhuist hij naar Haanrade. Van 1969 tot 2009 was hij leraar op basisschool De Blijde Boodschap in het Rolduckerveld. Die schhol ging na een fusie in 1994 verder als Basisschool De Veldblom. Op 23 juli 2009 stopt hij als leraar Basisonderwijs op deze school.

Hij is mede-oprichter (samen met Wim Kierkels) van Kriek.

Producten


Hij is auteur van

Hij is tekstschrijver voor: Nicole Weert-Deitz,, Nicole Offermans, Joyce Ploum, Rick Vodeb, Frans Knauf, Familiekoor Blijde Boodschap, Volkstoneel Kerkrade, Toneelvereniging Excelsior, Café-Tiejater Kriek, de Basisscholen: De Blijde Boodschap, De Veldblom en De Blokkenberg. Hierbij werkt hij samen met onder andere Jo Handels, Wiel Hamers, Patrick de Groot, Harrie Brouwers, Harrie Pantus en John Jeninga.

Hij is medeauteur van

Verdiensten


  • In 1999 en 2002 wint hij de Groot-Limburgse Veldeke Literatuurprijs en op een vooralsnog onbekend moment wint hij de Sjiek Literatuurprijs.
  • In 2019 krijgt hij met zijn bundel “D’r jank van de tsiet” de Sjiekliteratuurprijs van het Taal en Letterenplatform Limburg.
  • Op 13 december 2022 wordt hij voor een periode van 2 jaar benoemd tot de eerste officiële stadsdichter van Kerkrade.
  • Op 24 januari 2024 ontvangt hij de orde van d’r Sjwatse Kater.
Deel dit artikel:
Bijgewerkt: 28 oktober 2023
609 x gelezen

Aanvullende informatie of wijzigingen zijn altijd welkom en kunnen worden ingevuld in het onderstaande veld.

Let wel, wij kunnen u niet doorverwijzen of contactgegevens verstrekken over de persoon of personen waar het artikel over gaat.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *