Apotheek Van Wersch

Dit pand – gelegen op het adres Hoofdstraat 41, op de hoek van de Hoofdstraat en de Oranjestraat – wordt in 1922 gebouwd als apotheek met woonhuis. De architect is de Heerlense Willem Tap. De kosten voor de bouw worden op Fl.16.500 begroot.

In 1925 wordt het twee jaar eerder aangebouwde woonhuis veranderd in een bedrijfspand inclusief magazijn. In 1930 worden de apothekersactiviteiten door de heer Louis van Wersch uitgebreid met activiteiten als opticien. De apotheek wordt in 1967 overgenomen door zijn zoon Loek. Na diens pensioen in 2001 houdt de apotheek op te bestaan.

Het opticiengedeelte van de apotheek wordt al in 1962 overgenomen door zoon Henk van Wersch en verhuist op 18 december 1968 naar de Einderstraat 9 in Kerkrade. De zaak wordt in 2001 overgenomen door Henk’s dochter Judith.

In 2021 staat het oude apothekerspandpand al een paar jaar leeg en is het te huur. In maart 2021 wijst de Gemeente Kerkrade dit pand aan als Gemeentelijk Monument.

Bronnen: Ley Kerres en www.warsage.nl

Deel dit artikel:
Bijgewerkt: 4 november 2025
648 x gelezen

Aanvullende informatie of wijzigingen zijn altijd welkom en kunnen worden ingevuld in het onderstaande veld.

Let wel, wij kunnen u niet doorverwijzen of contactgegevens verstrekken over de persoon of personen waar het artikel over gaat.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *